Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij Informacje dodatkowe.
Zamknij

Deflektor – nowa przyjemność z jazdy. Co to jest i jakie są jego zalety ?

Deflektor – nowa przyjemność z jazdy. Co to jest i jakie są jego zalety ?

Deflektor to mała dodatkowa szyba z szkła akrylowego nakładana na górną krawędź szyby motocyklowej w celu zredukowania niepożądanych zawirowań powietrza.. Montaż jest banalnie prosty, odbywa się bez wiercenia otworów w szybie, wystarczy tylko dokręcić śrubki mocujące kluczem imbusowym. Posiadanie deflektora zdecydowanie poprawia komfort podróżowania niwelując podmuchy wiatru które mogą skutecznie uprzykrzyć jazdę motocyklem.

Co to właściwie jest deflektor motocyklowy?

Ta nie pozorna mała szybka dokładana na akcesoryjną szybę w motocyklu wykonana jest ze szkła akrylowego tzw plexi o zwiększonej odporności na zarysowania i pęknięcia, jakością o wiele przewyższa szyby wykonane z poliwęglanu czy PET. Każdy deflektor DARKOJAK wycinany jest na specjalnej maszynie w wyniku czego uzyskujemy bardzo ładne i gładkie krawędzie następnie ukształtowane termicznie w formie po promieniu pasującym kształtem do większości szyb motocyklowych.

Jakie zalety posiada deflektor?

Deflektor motocyklowy ma za zadanie zmienić kierunek pędu powietrza wybijając je w górę poprawiając tym samym komfort podróżowania motocyklem. Poprzez odpowiednie dopasowanie jego wysokości oraz kąta nachylenia jesteśmy w stanie skutecznie wyeliminować zawirowania powietrza, ogłuszający hałas i niejednokrotnie ból karku po walce z naszą głową w kasku. Przejażdżka po autostradzie lub podczas wietrznej pogody nie musi być już wtedy dla nas koszmarem. Deflektor chroni też wizjer kasku przed gromadzeniem się owadów a także odzież motocyklową przed zabrudzeniem. Skutecznie chroni przed deszczem, dzięki temu zachowujemy lepsza widoczność. Deflektor to też idealny prezent dla każdego motocyklisty podróżnika. Nasz plecaczek też może nam podziękować za lepszy komfort jazdy.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar deflektora ?

Aby dobrać odpowiedni rozmiar deflektora wśród kilku jego wersji musimy zacząć od ustalenia jego szerokości. Przyjmujemy tu zasadę aby nie wystawał on poza obręb szyby w motocyklu. Mamy do wyboru trzy rodzaje szerokości deflektorów DARKOJAK tj. deflektor szeroki na 30 cm, deflektor wąski o wymiarze 25 cm oraz deflektor dedykowany do bardzo szerokich szyb montowanych w chopperach o szerokości 37 cm. Tą wartość ustalamy na podstawie pomiaru najszerszego miejsca szyby motocyklowej i wybieramy nieco węższy niż owiewka w motocyklu. Następnym krokiem jest ustalenie jego wysokości. W tym wypadku przyjmujemy fakt iż deflektor zachodzi z przodu szyby około 3-4 cm co znaczy że przedłuża szybę o tyle mniej od podanej wysokości deflektora. Krawędź deflektora powinna znajdować się na wysokości podbródka w linii prostej - mamy patrzeć zaraz nad deflektorem a powietrze ma być wyrzucane nad kask. Dobrym sposobem jest zrobienie szablonu z kartonu o wymiarach danego deflektora, przyłożenie - przyklejenie na szybie w takim układzie jak to funkcjonuje i ocena która wersja będzie najlepsza. Najlepiej usiąść na motocyklu i ustalić tą wysokość „na sucho”. Deflektor nie powinien być za wysoki, może to powodować jeszcze większe zawirowania niż przed jego zamontowaniem ani też za niski. Dzięki funkcji regulacji kąta nachylenia jesteśmy w stanie po kilku jazdach testowych dobrać idealne ustawienie i uzyskać zamierzony efekt. Dobrym rozwiązaniem jest kupno deflektora z regulacja kąta nachylenia oraz wysokości. Uzyskanie optymalnego efektu staje się bardziej prostsze i szybsze a taki sprzęt możemy zamontować w przyszłości na innym motocyklu.

Dla kogo zatem deflektor?

Miłośnicy dalekich podroży, posiadacze motocykli turystycznych, osoby wysokie. Posiadacze motocykli z niskimi szybami i wszyscy Ci którym doskwiera nieprzyjemny podmuch wiatru. Ta niepozorna nakładka na szybę motocyklową czyni niejednokrotnie cuda. A radość z posiadania motocykla jest większa. Motoluka poleca deflektory DARKOJAKA.

249,00 zł

252

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.