Deflektor motocyklowy szyba owiewka z regulacją kąta DARKOJAK - Motoluka

REGULACJA KĄTA

Deflektor motocyklowy szyba owiewka z regulacją kąta DARKOJAK

Nowy produkt

149,00 zł brutto

Możesz zapłacić szybko i wygodnie dzięki
Możesz zapłacić szybko i wygodnie dzięki

Więcej informacji

 Uniwersalny deflektor motocyklowy
z regulacją kąta nachylenia Produkt polskiej markiDeflektor DARKOJAK to przeźroczyste elastyczne tworzywo o grubości 3mm - specjalny rodzaj szkła akrylowego o zwiększonej odporności na zarysowania i pęknięcia, jakością o wiele przewyższający szyby wykonane z poliwęglanu.


Deflektory występują w trzech rozmiarach:Pasują idealnie do motocykli:

Honda Transalp 600, Honda Transalp 650, Honda Transalp 700
Honda arfica Twin, Aprilia Caponord, Kawasaki KLE
BMW 1150 GS, BMW 11200 GS, BMW G650GS, BMW F800GS,
Yamaha Tenere 660, Yamaha Supertenere 750,
Honda CBF 600, Honda CBF 1000, Honda NTV Deauville
Suzuki V-strom 650, Suzuki V-strom 1000, Suzuki Bandit
Yamaha TDM 4tx, Yamaha XJ Diversion 900
Honda Varadero 1000, Triumph Tiger
Yamaha Majesty, Suzuki BurgmanKilka wskazówek jak dobrać odpowiedni
rozmiar deflektora
Nie ma gotowej formuły który deflektor będzie pasował do danego motocykla czy szyby ponieważ bardzo dużo zależy od wzrostu kierowcy, szerokości czy wysokości szyby bazowej.
Dobranie właściwego deflektora jest bardzo ważne dlatego powstało tych kilka wersji wymiarowych.
Oczywiście montaż do oryginalnej szyby jest całkowicie bezinwazyjny - tzn. nie uszkadza szyby - podkładki metalowo gumowe (nie ma mowy o żadnym wierceniu w oryginalnej szybie itp.)
Deflektor zachodzi z przodu szyby około 3-4 cm co znaczy że przedłuża szybę o tyle mniej od podanej wysokości deflektora. Oczywiście dla funkcjonowania też ma znaczenie w jakiej odległości ta krawędź jest od kasku.
Przyjmujemy że krawędź deflektora powinna być na wysokości podbródka w linii prostej - mamy patrzeć zaraz nad deflektorem a powietrze ma być wyrzucane nad kask. Dobrym sposobem jest zrobienie szablonu z kartonu o wymiarach danego deflektora, przyłożenie - przyklejenie na szybie w takim układzie jak to funkcjonuje i ocena która wersja będzie najlepsza.
1. należy zastanowić się czy mamy szybę niską czy wysoką czy też normalnej szerokości około 30 cm czy też wąską około 25 cm.
2. ustalić rozstaw uchwytów mocujących (nie dotyczy wersji z centralnym mocowaniem) gdzie mamy dla wersji szerszych rozstaw 18 cm a dla wersji węższych 15 cm
3. jeśli szyba w górnej części - mierzone około 3 cm poniżej szczytu szyby jest wąska i ma około 25 cm szerokości to polecany jest deflektor średni wąski 25x14
4 . jeśli z kolei szyba ta ma w górnej części ma około 30 cm szerokości to najlepszy będzie deflektor niski 30x12 lub średni szerszy 30x14 (dla szyby wyższej turystycznej) lub deflektor wysoki 30x17 dla szyby niższej.
5. deflektory z pełną regulacją (kąt i wysokość) dają o wiele więcej możliwości ustawień i właściwie nieograniczone możliwości regulacji. Poza możliwością całkowitego obniżenia dają szansę właściwego dobrania wysokości. Tu właściwie zastanawiamy się tylko czy mamy szybę wąską około 25 cm czy szeroką około 30 cm.
 

2 innych produktów w tej samej kategorii:

All Rights Reserved. 2011-2018 (c)       design: Pro3W
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij