Deflektor motocyklowy 37x14 z regulacją kąta i wysokości DARKOJAK - Motoluka

REGULACJA WYSOKOŚCI I KĄTA

Deflektor motocyklowy 37x14 z regulacją kąta i wysokości DARKOJAK

REG 37x14

Nowy produkt

219,00 zł brutto

Możesz zapłacić szybko i wygodnie dzięki
Możesz zapłacić szybko i wygodnie dzięki

Więcej informacji

Uniwersalny deflektor motocyklowy 37x14 z regulacją kąta nachylenia oraz wysokości

Deflektor DARKOJAK to przeźroczyste elastyczne tworzywo o grubości 3mm - specjalny rodzaj szkła akrylowego o zwiększonej odporności na zarysowania i pęknięcia, jakością o wiele przewyższający szyby wykonane z poliwęglanu. 

Deflektory standardowe mają tylko regulację kąta pochylenia. Zazwyczaj jest to wystarczające ale jak się okazuje często potrzeba czegoś więcej. Niejednokrotnie jak pokazuje praktyka konieczna jest po prostu zmiana jego wysokości. Przydatne jest to głównie wtedy jeśli chcemy optymalnie dobrać wysokość do swojej szyby czy też do swojego wzrostu. A dodatkowo w bardzo ciepłe dni czy też w terenie w bardzo szybki sposób możemy po prostu zniżyć deflektor do minimalnej wysokości bez jego całkowitego demontażu.
Wymiary:
  • szerokość 370mm,
  • wysokość 140mm,
  • zakres regulacji wysokości to aż 8 cm,
  • zakres regulacji kąta pochylenia to 45 stopni,

Pasują idealnie do motocykli do szerokich szyb:
  • Choppery,
  • Crusery, 
  • Honda Gold Wing,
  • Honda St 1300,
  • BMW,

Kolor: 

  • BEZBARWNY
Kilka wskazówek jak dobrać odpowiedni rozmiar deflektora.


Nie ma gotowej formuły który deflektor będzie pasował do danego motocykla czy szyby ponieważ bardzo dużo zależy od wzrostu kierowcy, szerokości czy wysokości szyby bazowej.

Dobranie właściwego deflektora jest bardzo ważne dlatego powstało tych kilka wersji wymiarowych.
Oczywiście montaż do oryginalnej szyby jest całkowicie bezinwazyjny - tzn. nie uszkadza szyby - podkładki metalowo gumowe (nie ma mowy o żadnym wierceniu w oryginalnej szybie itp.)

Deflektor zachodzi z przodu szyby około 3-4 cm co znaczy że przedłuża szybę o tyle mniej od podanej wysokości deflektora. Oczywiście dla funkcjonowania też ma znaczenie w jakiej odległości ta krawędź jest od kasku.

Przyjmujemy że krawędź deflektora powinna być na wysokości podbródka w linii prostej - mamy patrzeć zaraz nad deflektorem a powietrze ma być wyrzucane nad kask. Dobrym sposobem jest zrobienie szablonu z kartonu o wymiarach danego deflektora, przyłożenie - przyklejenie na szybie w takim układzie jak to funkcjonuje i ocena która wersja będzie najlepsza.
1. należy zastanowić się czy mamy szybę niską czy wysoką czy też normalnej szerokości około 30 cm czy też wąską około 25 cm.

2. ustalić rozstaw uchwytów mocujących (nie dotyczy wersji z centralnym mocowaniem) gdzie mamy dla wersji szerszych rozstaw 18 cm a dla wersji węższych 15 cm

3. jeśli szyba w górnej części - mierzone około 3 cm poniżej szczytu szyby jest wąska i ma około 25 cm szerokości to polecany jest deflektor średni wąski 25x14

4 . jeśli z kolei szyba ta ma w górnej części ma około 30 cm szerokości to najlepszy będzie deflektor niski 30x12 lub średni szerszy 30x14 (dla szyby wyższej turystycznej) lub deflektor wysoki 30x17 dla szyby niższej.

5. deflektory z pełną regulacją (kąt i wysokość) dają o wiele więcej możliwości ustawień i właściwie nieograniczone możliwości regulacji. Poza możliwością całkowitego obniżenia dają szansę właściwego dobrania wysokości. Tu właściwie zastanawiamy się tylko czy mamy szybę wąską około 25 cm czy szeroką około 30 cm.

6 innych produktów w tej samej kategorii:

All Rights Reserved. 2011-2018 (c)       design: Pro3W
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij